Tam, kde sme, buďme na sto percent

Tam, kde sme, buďme na sto percent

Veru, veru, hovorím vám: Kto nevchádza do ovčinca bránou, ale prelieza inokade, je zlodej a zbojník. Kto vchádza bránou je pastier oviec. Tomu vrátnik otvára a ovce počúvajú jeho hlas. On volá svoje ovce po mene a vyvádza ich. Keď ich všetky vyženie, kráča pred nimi a ovce idú za ním, lebo poznajú jeho hlas. Za cudzím nepôjdu, ba ujdú od neho, lebo cudzí hlas nepoznajú." Ježiš im to povedal takto obrazne, ale oni nepochopili, čo im to chcel povedať. Preto im Ježiš znova vravel: "Veru, veru, hovorím vám: Ja som brána k ovciam: Všetci, čo prišli predo mnou, sú zlodeji a zbojníci, ale ovce ich nepočúvali. Ja som brána. Kto vojde cezo mňa, bude spasený; bude vchádzať i vychádzať a nájde pastvu. Zlodej prichádza, len aby kradol, zabíjal a ničil. Ja som prišiel, aby mali život a aby ho mali hojnejšie."

Jn 10, 1 – 10

„Do kostola nechoď bez modlitebnej knižky. Do krčmy nechoď bez peňazí. K frajerke nechoď bez lásky.“ Takúto životnú múdrosť získal Ján Lizák od svojho otca. Nehovoril mu, ako sa má správať k dievčaťu. Ani mu nezakázal chodiť do krčmy. Cestu do Božieho chrámu nezdobilo prikázanie cirkevné alebo rodičovské. Niečo bolo silnejšie a dôležitejšie ako príkaz či zákaz. Tam, kde sme a ideme, máme byť na sto percent. Nesmie nám chýbať „matéria“ (kniha na modlenie, peniaze na kúpu občerstvenia, duch lásky) a rovnako nám nesmie chýbať odhodlanie vyhnúť sa výhovorkám. Stačí vojsť bránou, ktorá je pred nami. Odvážne a s láskou.

TIP NA DNES:

Vyzbrojený „matériou“ vstúpim do prostredia, ktoré posvätím svojou prítomnosťou. Nevojdem tam sám. Vojdem s Ježišom, ktorý „prišiel, aby mali život a aby ho mali hojnejšie“ (Jn 10, 10).

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00