Všetko raz vyjde na svetlo

Všetko raz vyjde na svetlo

Ježiša obstúpili také zástupy, že skoro jeden po druhom šliapali. On začal hovoriť najprv svojim učeníkom: „Chráňte sa kvasu farizejov, čiže pokrytectva. Veď nič nie je skryté, čo by sa neodhalilo, a nič utajené, čo by sa neprezvedelo. Lebo čo ste povedali vo tme, bude počuť na svetle, a čo ste pošepli v izbách do ucha, bude sa rozhlasovať zo striech.
Vám, svojim priateľom, hovorím: Nebojte sa tých, čo zabíjajú telo, a potom už nemajú čo urobiť! Ukážem vám, koho sa máte báť. Bojte sa toho, ktorý keď zabije, má moc uvrhnúť do pekla! Áno, hovorím vám: Tohoto sa bojte!
Nepredáva sa päť vrabcov za dva haliere? A Boh ani na jedného z nich nezabudne. Vy však máte aj všetky vlasy na hlave spočítané.
Nebojte sa, vy ste cennejší ako mnoho vrabcov!“

Lk 12, 1 – 7

Ježiš sa dnes prihovára najskôr svojim učeníkom a potom svojim priateľom. Sú to dve kategórie ľudí, ktorí majú blízky vzťah s Ježišom. Prvých upozorňuje na pokrytectvo. Pozýva ich, aby boli pravdiví, pretože nič z toho, čo urobia, sa neutají. Všetko raz vyjde na svetlo a potom je ťažké vysvetľovať. Koľkí s tým majú v súčasnosti osobnú skúsenosť? Druhých povzbudzuje, aby sa nebáli ľudských nepriateľov. Skutočne sa treba báť jedine toho, ktorý má moc uvrhnúť dušu človeka do záhuby. Kam chcem patriť ja? Medzi učeníkov alebo priateľov? Vzájomne sa to nevylučuje. A tak obe ponaučenia sú určené aj mne.

TIP NA DNES:

V dnešný deň sa budem snažiť o pravdivosť vo svojom konaní a rozprávaní.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00