#ziveslovo 13.1.2022

#ziveslovo 13.1.2022

K Ježišovi prišiel istý malomocný a na kolenách ho prosil: „Ak chceš, môžeš ma očistiť.“

Ježiš sa zľutoval nad ním, vystrel ruku, dotkol sa ho a povedal mu: „Chcem, buď čistý!“ Malomocenstvo z neho hneď zmizlo a bol čistý.

Potom mu prísne pohrozil, ihneď ho poslal preč a povedal mu: „Daj si pozor a nikomu nič nehovor, ale choď, ukáž sa kňazovi a prines za svoje očistenie obetu, ktorú predpísal Mojžiš – im na svedectvo.“

Lenže on, sotva odišiel, začal všade hovoriť a rozchyrovať, čo sa stalo, takže Ježiš už nemohol verejne vojsť do mesta, ale zdržiaval sa vonku na opustených miestach. No i tak prichádzali k nemu ľudia zovšadiaľ.

Mk 1, 40-45

farár a pedagóg Anton Ziolkovský

V malomocnom, ktorý už ničomu a nikomu neverí, sa môžeme nájsť. Prosí Ježiša o pomoc, lebo čo ak motyka vystrelí? V skutočnosti veľa nádeje v srdci nenosí. Pocit opustenosti a beznádeje u tohto človeka neprekvapuje. Ježišova razantná odpoveď „chcem, buď čistý“ áno. Nejde nám to do hlavy. Ježiš chcel a malomocenstvo zmizlo. Chce, aby sme aj my boli čistí. Od vlastných hriechov, každého zla. Veríme tomu, prijímame to, sme schopní tomu uveriť, správame sa ako „čistí“? Sme väzňami, ktorí nedokážu uveriť, že sú slobodní. On to však s našou slobodou myslí vážne. Uverme mu.


TIP NA DNES:

Viackrát cez deň si pripomeniem Ježišove slová: „Chcem, buď čistý!“ a uvedomím si, že sa vzťahujú aj na mňa.

 

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00