#ziveslovo 13.2.2022

#ziveslovo 13.2.2022

Ježiš s Dvanástimi zostúpil dolu a zastal na rovine i veľký zástup jeho učeníkov a veľké množstvo ľudu z celej Judey i z Jeruzalema aj z týrskeho a sidonského pobrežia.

On uprel oči na svojich učeníkov a hovoril: „Blahoslavení chudobní, lebo vaše je Božie kráľovstvo.

Blahoslavení, ktorí teraz hladujete, lebo budete nasýtení.

Blahoslavení, ktorí teraz plačete, lebo sa budete smiať.

Blahoslavení budete, keď vás budú ľudia nenávidieť, keď vás vylúčia spomedzi seba, potupia a ako zlo zavrhnú vaše meno pre Syna človeka. Radujte sa v ten deň a jasajte, lebo máte veľkú odmenu v nebi! Veď to isté robili ich otcovia prorokom.

Ale beda vám, boháči, lebo už máte svoju útechu!

Beda vám, čo ste teraz nasýtení, lebo budete hladovať!

Beda vám, čo sa teraz smejete, lebo budete žialiť a plakať!

Beda, ak vás budú všetci ľudia chváliť, lebo to isté robili ich otcovia falošným prorokom!“

Lk 6, 17. 20-26

farár a pedagóg Anton Ziolkovský

Život je plný paradoxov. Máme predstavu o šťastí. Ľudia si ho stotožňujú aj s materiálnym blahobytom, zdravím, silnými lakťami, konformizmom. V tomto svete sa musíme o seba postarať; potrebujeme jesť a piť, bývať, odievať sa, starať sa o zdravie a blízkych. Nemôžeme však život postaviť iba na tom. Sme stvorení na Boží obraz, povolaní k večnému životu, kde sa náš život zavŕši. Ježiš upozorňuje, že je omyl vkladať všetku nádej a predstavu života do toho, čo je tu a teraz. Ak nebudeme myslieť na večnosť, pri záverečnom účtovaní nám bude to podstatné chýbať. Naša duša zostane hladná a smutná.


TIP NA DNES:

Poďakujem v modlitbe Pánovi za starostlivosť o mňa a uvedomím si, že moja pozemská púť smeruje k zavŕšeniu života v Bohu.

 

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00