#ziveslovo 13.7.2021

#ziveslovo 13.7.2021

Ježiš začal robiť výčitky mestám, v ktorých urobil najviac zázrakov, pretože sa nekajali: „Beda ti, Korozain! Beda ti, Betsaida! Lebo keby sa v Týre a Sidone boli stali zázraky, ktoré sa stali u vás, dávno by boli robili pokánie v kajúcom rúchu a popole. Preto vám hovorím: Týru a Sidonu bude v deň súdu ľahšie ako vám.

A ty, Kafarnaum, vari sa budeš vyvyšovať až do neba? Do pekla zostúpiš! Lebo keby sa boli v Sodome diali zázraky, ktoré sa diali v tebe, bola by zostala po tento deň. Preto vám hovorím: Krajine Sodomčanov bude v deň súdu ľahšie ako tebe.“

Mt 11, 20-24

mama a učiteľka Petra Babulíková

Už ste niekedy boli svedkom zázraku? Svet ich ponúka veľa, mnohé sú však len ilúziou nadprirodzena. Zázraky, ktoré v našich životoch koná Boh, majú omnoho väčší potenciál než len úžas a senzáciu. Menia srdce.

Ježiš spomína spojitosť medzi zázrakom a pokáním. Ak sme voči sebe úprimní, zázraky nás zrážajú na kolená. Nie pre poníženie, ale pre zmenu zmýšľania, kajúci postoj – presne ako Petra, keď stretol Ježiša po prvý raz.

Žasnime a ďakujme, no nezostávajme len pri tom. Prosme o svetlo do svojich slabostí a hriešnych náklonností – s vedomím, že čisté srdce teší nášho Boha.

 

TIP NA DNES:

Podľa vzoru sv. Dominika Savia sa dnes viac než inokedy budem chrániť aj všedného hriechu.

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00