#ziveslovo 14.2.2022

#ziveslovo 14.2.2022

K Ježišovi prišli farizeji a začali sa s ním hádať. Žiadali od neho znamenie z neba, aby ho pokúšali. On si v duchu vzdychol a povedal: „Prečo toto pokolenie žiada znamenie? Veru, hovorím vám: Toto pokolenie znamenie nedostane.“

Nechal ich tam, znova nastúpil na loď a odišiel na druhý breh.

Mk 8, 11-13

sestra Alena Barvirčáková

Ježiš odmietol žiadosť farizejov. Ako sa to dá zladiť s jeho slovami: „Proste a dostanete“? Dôležitá je hneď prvá veta dnešného úryvku: „K Ježišovi prišli farizeji a začali sa s ním hádať.“ Farizeji neprišli k Ježišovi hľadať pravdu, odpovede na svoje otázky. Nie, oni sa prišli s ním hádať, a v takomto prípade Ježiš nereaguje na prosbu. Nechal ich tam a odišiel. Sú duchovní spisovatelia, ktorí pozývajú ľudí, aby sa s Ježišom v modlitbe spokojne aj hádali. Tak ako to je? Môžeme sa hádať, ale potrebujeme mať vnútro nastavené na počúvanie a túžiť po poznaní pravdy, ktorá jediná prináša slobodu.


TIP NA DNES:

Ak dnes pôjdem za niekým riešiť nejaký problém, otázku či s nejakou žiadosťou, vyvarujem sa nastavenia na hádku. A aj keď pôjdem za Ježišom s otázkou, nenastavím sa vopred do určitej nemennej pozície.

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00