#ziveslovo 14.4.2021

#ziveslovo 14.4.2021

Boh tak miloval svet, že dal svojho jednorodeného Syna, aby nezahynul nik, kto v neho verí, ale aby mal večný život. Lebo Boh neposlal Syna na svet, aby svet odsúdil, ale aby sa skrze neho svet spasil.

Kto v neho verí, nie je súdený. Ale kto neverí, už je odsúdený, pretože neuveril v meno Jednorodeného Božieho Syna.

A súd je v tomto: Svetlo prišlo na svet, a ľudia milovali tmu viac ako svetlo, lebo ich skutky boli zlé.

Veď každý, kto zle robí, nenávidí svetlo a nejde na svetlo, aby jeho skutky neboli odhalené. Ale kto koná pravdu, ide na svetlo, aby bolo vidieť, že svoje skutky koná v Bohu

Jn 3, 16-21

Anton Ziolkovský, farár, pedagóg, riaditeľ Katolíckeho biblického diela

Sú chvíle, keď sme zo seba zhrození. Toľký čas sme si navrávali, že máme situáciu pod kontrolou, že všetko zvládame. Miera vlastného zlyhania nás zaskočila. Ak sa to stane, pochytí nás hrôza a máme veľké výčitky svedomia. Sme frustrovaní, lebo vieme, že si zasluhujeme trest a opovrhnutie. Neveríme, že by nás po tom všetkom mohol mať niekto rád, keď sa už nemáme radi ani my sami.

Do tejto biedy vstupuje Ježiš s posolstvom o láske a prijatí. Nie je to fráza, veď ju potvrdil vlastnou obetou za nás. Neprišiel odsúdiť, ale zachrániť. Sme veľmi biedni, ale za každých okolností sa môžeme obrátiť k nemu. Len on nám dáva skutočnú nádej a silu začínať odznova.

 

TIP NA DNES:

Spýtam sa, ktoré vlastné zlyhania ma najviac ponižujú a odovzdám ich v modlitbe Ježišovi.

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00