#ziveslovo 14.5.2022

#ziveslovo 14.5.2022

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Ako mňa miluje Otec, tak ja milujem vás. Ostaňte v mojej láske!

Ak budete zachovávať moje prikázania, ostanete v mojej láske, ako ja zachovávam prikázania svojho Otca a ostávam v jeho láske. Toto som vám povedal, aby vo vás bola moja radosť a aby vaša radosť bola úplná.

Toto je moje prikázanie: Aby ste sa milovali navzájom, ako som ja miloval vás. Nik nemá väčšiu lásku ako ten, kto položí svoj život za svojich priateľov.

Vy ste moji priatelia, ak robíte, čo vám prikazujem. Už vás nenazývam sluhami, lebo sluha nevie, čo robí jeho Pán. Nazval som vás priateľmi, pretože som vám oznámil všetko, čo som počul od svojho Otca.

Nie vy ste si vyvolili mňa, ale ja som si vyvolil vás a ustanovil som vás, aby ste išli a prinášali ovocie a aby vaše ovocie zostalo; aby vám Otec dal všetko, o čo ho budete prosiť v mojom mene.

Toto vám prikazujem: Aby ste sa milovali navzájom.“

Jn 15, 9-17

sestra Alena Barvirčáková

V dnešnom evanjeliu nám Ježiš sľubuje úplnú radosť. V súčasnom svete sa veľa hovorí o radosti, šťastí, spokojnosti. Viacerí nám sľubujú radosť a ponúkajú rôzne produkty, ktoré nám ju majú zabezpečiť. Možno máte vlastnú skúsenosť, ako to niekedy dopadne. A dnes je tu niekto iný, kto sľubuje radosť, a to dokonca úplnú. Jej zdrojom je vedomie, že nás Ježiš miluje. Miluje nás preto, lebo sa snažíme konať, čo nám prikazuje – milovať sa navzájom. Tento príkaz je však spojený s jeho pomocou. Bez nej nedokážeme žiť v plnosti lásky. Dal nám prísľub, že o čo budeme prosiť v jeho mene, to nám nebeský Otec aj dá.


TIP NA DNES:

Dnes urobím niekomu radosť, hoci maličkú, ale konkrétnu.

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00