#ziveslovo 14.6.2022

#ziveslovo 14.6.2022

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Počuli ste, že bolo povedané: ‚Milovať budeš svojho blížneho a nenávidieť svojho nepriateľa.‘

Ale ja vám hovorím: Milujte svojich nepriateľov a modlite sa za tých, čo vás prenasledujú, aby ste boli synmi svojho Otca, ktorý je na nebesiach. Veď on dáva slnku vychádzať nad zlých i dobrých a posiela dážď na spravodlivých i nespravodlivých.

Lebo ak milujete tých, ktorí vás milujú, akú odmenu môžete čakať? Vari to nerobia aj mýtnici? A ak pozdravujete iba svojich bratov, čo zvláštne robíte? Nerobia to aj pohania?

Vy teda buďte dokonalí, ako je dokonalý váš nebeský Otec.“

Mt 5, 43-48

sestra Alena Barvirčáková

Môžem skutočne milovať všetkých ľudí? Zo svojej prirodzenosti asi ťažko. Aj v dnešnom evanjeliu Ježiš hovorí o nadprirodzenosti tohto postoja. Jasne ukazuje, že motívom nie je vlastné uspokojenie, ale túžba po nadprirodzenosti a príklad nebeského Otca. Nemyslím si, že Ježiš chce z nás robiť „bohov“, skôr nám ukazuje cieľ, ktorý nie je ľahko dosiahnuteľný, a práve preto nám pomôže vydať z nás to najlepšie. Určite ste už počuli príbehy ľudí, ktorí práve v kritických situáciách dokázali niečo, čo z vlastných síl pokladali za nemožné. A tak je to aj v našich životoch. Milovať nepriateľov je nad naše sily.


TIP NA DNES:

Ak mi dnes niekto ublíži alebo sa opäť stretnem s človekom, ktorý ma nemá rád, urobím pre neho niečo z lásky.

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00