#ziveslovo 14.7.2021

#ziveslovo 14.7.2021

Ježiš povedal: „Zvelebujem ťa, Otče, Pán neba i zeme, že si tieto veci skryl pred múdrymi a rozumnými a zjavil si ich maličkým. Áno, Otče, tebe sa tak páčilo.

Môj Otec mi odovzdal všetko. A nik nepozná Syna, iba Otec, ani Otca nepozná nik, iba Syn a ten, komu to Syn bude chcieť zjaviť.“

Mt 11, 25-27

Anton Ziolkovský, farár, pedagóg, riaditeľ Katolíckeho biblického diela

V Exupéryho Malom princovi čítame, že všetko podstatné je očiam neviditeľné. Lásku a priateľstvo nevieme uchopiť, a predsa sú a majú konkrétne prejavy. Krehkú lásku objaví človek pokorného srdca. Ak je láska ľudí vzácna, o čo viac Božia láska. Povrchnosť a nevšímavosť do vzťahov nepatria. Byť s niekým, zdieľať svoje myšlienky, život, celé svoje bytie; takto krok za krokom vstupujeme do tajomstva ľudskej osoby, do tajomstva lásky.

Ježiš zvelebuje Otca, že to veľké tajomstvo Lásky, Dobra a Pravdy sa z Božej dobroty odkrýva tým, ktorí majú pokorné srdce. Mnohí sa považujú za rozumných a múdrych, ale môže to byť len ilúzia, ak im chýba pokora a schopnosť žasnúť nad krásou a pravdou. Pocit, že je všetko v mojich rukách, máme občas všetci. Čím viac si myslíme, že sme nezávislejší, tým viac potrebujeme Boha. Nechať sa opantať tajomstvom Božej lásky, ktorá vnáša do života entuziazmus a chuť prekonávať samého seba.

 

TIP NA DNES:

Uvažujme, čo k Bohu cítime a či sa naozaj usilujeme mať s ním hlbší vzťah.

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00