#ziveslovo 25.11.2020

#ziveslovo 25.11.2020

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Položia na vás ruky a budú vás prenasledovať, vydajú vás synagógam a uväznia vás, budú vás vláčiť pred kráľov a vladárov pre moje meno. To sa vám stane, aby ste vydali svedectvo.

Zaumieňte si teda, že nebudete dopredu premýšľať, ako sa brániť, lebo ja vám dám výrečnosť a múdrosť, ktorej nebudú môcť všetci vaši protivníci odolať ani protirečiť.

Budú vás zrádzať aj rodičia, bratia, príbuzní a priatelia a niektorých z vás pripravia o život. Všetci vás budú nenávidieť pre moje meno. Ale ani vlas sa vám z hlavy nestratí. Ak vytrváte, zachováte si život.“

Lk 21, 12 – 19

sestra Alena Barvirčáková CJ

Dnešnú časť Lukášovho evanjelia by som po prvom prečítaní asi ťažko nazvala radostnou zvesťou. Skúste si ju prečítať nahlas a predstaviť si seba ako človeka, ktorému sú adresované tieto slová: „Položia na vás ruky a budú vás prenasledovať, vydajú vás synagógam a uväznia vás, budú vás vláčiť pred kráľov a vladárov pre moje meno. To sa vám stane, aby ste vydali svedectvo.“ Sú to síce tvrdé slová, ale pravdivé – a pravda nás vyslobodí. Ježiš je však úžasný v tom, že nás v ťažkých situáciách nenecháva samých. Na konci úryvku posilňuje našu nádej svojím prísľubom: „Všetci vás budú nenávidieť pre moje meno. Ale ani vlas sa vám z hlavy nestratí. Ak vytrváte, zachováte si život.“ A toto je podstatné – večný život. O ten predsa ide.

 

TIP NA DNES:

V ťažkých situáciách bežného dňa nezabudnime na Ježišov prísľub: „Ak vytrváte, zachováte si život.“

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00