#ziveslovo 25.12.2018

#ziveslovo 25.12.2018

Na počiatku bolo Slovo a Slovo bolo u Boha a to Slovo bolo Boh.

Ono bolo na počiatku u Boha. Všetko povstalo skrze neho a bez neho nepovstalo nič z toho, čo povstalo. V ňom bol život a život bol svetlom ľudí. A svetlo vo tmách svieti, a tmy ho neprijali. Pravé svetlo, ktoré osvecuje každého človeka, prišlo na svet. Bol na svete a svet povstal skrze neho, a svet ho nepoznal.

Prišiel do svojho vlastného, a vlastní ho neprijali. Ale tým, ktorí ho prijali, dal moc stať sa Božími deťmi: tým, čo uverili v jeho meno, čo sa nenarodili ani z krvi, ani z vôle tela, ani z vôle muža, ale z Boha.

A Slovo sa telom stalo a prebývalo medzi nami. A my sme uvideli jeho slávu, slávu, akú má od Otca jednorodený Syn, plný milosti a pravdy.

Jn 1, 1-5.9-14

 

sestra Alena Barvirčáková, CJ

Vždy, keď počúvam a čítam tento úryvok z evanjelia, predstavujem si orla, ako letí nad krajinou a vidí krásu zaliatu svetlom. Je to pre mňa niečo veľkolepé. Čítam si nahlas tieto slová a vnímam ich hĺbku, ktorá vystihuje jedinú pravdu o človeku a zemi. Všetko povstalo skrze neho a bez neho nepovstalo nič z toho, čo povstalo. V ňom bol život a život bol svetlom ľudí… Tým, ktorí ho prijali, dal moc stať sa Božími deťmi… Bol na svete a svet povstal skrze neho… A Slovo sa telom stalo…

.

 


TIP NA DNES:

Kým som vďaka Bohu? Kto sú moji blízki vďaka Bohu? Čas Vianoc je časom obdarovania, tak nezabudnime na ten najväčší Dar.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

 

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00