#ziveslovo 25.6.2019

#ziveslovo 25.6.2019

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Nedávajte, čo je sväté, psom a nehádžte svoje perly pred svine, aby ich nohami nepošliapali, neobrátili sa proti vám a neroztrhali vás.

Všetko, čo chcete, aby ľudia robili vám, robte aj vy im. Lebo to je Zákon i Proroci.

Vchádzajte tesnou bránou, lebo široká brána a priestranná cesta vedie do zatratenia a mnoho je tých, čo cez ňu vchádzajú. Aká tesná je brána a úzka cesta, čo vedie do života, a málo je tých, čo ju nachádzajú!“

Mt 7, 6.12-14

 

sestra Alena Barvirčáková CJ

Neviem ako vy, ale ja sa v bežnom živote často dostávam do situácií, v ktorých sa pýtam, či som konala správne. Vtedy sú mi veľkou pomocou práve slová z dnešného evanjelia: „Všetko, čo chcete, aby ľudia robili vám, robte aj vy im. Lebo to je Zákon i Proroci.“ Také jednoduché pravidlo – a ako ťažko splniteľné! Ako dosiahnuť, aby som si, skôr ako na niekoho nepekne zareagujem, spomenula na tieto Ježišove slová a skúsila sa postaviť do pozície toho druhého? Aj sám Ježiš ďalšou vetou naznačuje, že to nie je ľahké, ale námaha stojí za to, lebo táto cesta vedie k životu.

 

TIP NA DNES:

Skúsme si dnes večer pri spytovaní svedomia vybaviť situácie, keď sme sa zachovali tak, ako by sme chceli, aby sa iní správali k nám. A ak to nevyšlo, nestrácajme nádej, lebo Ježiš nám dáva k dispozícii ďalší deň.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

 

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00