#ziveslovo 25.8.2020

#ziveslovo 25.8.2020

Ježiš povedal zákonníkom a farizejom: „Beda vám, zákonníci a farizeji, pokrytci, lebo dávate desiatky z mäty, kôpru a rasce, ale zanedbali ste, čo je v zákone dôležitejšie – spravodlivosť, milosrdenstvo a vernosť! Toto bolo treba robiť a tamto nezanedbávať. Slepí vodcovia! Komára preciedzate a ťavu prehĺtate.

Beda vám, zákonníci a farizeji, pokrytci, lebo čistíte čašu a misu zvonka, ale vnútri sú plné lúpeže a nečistoty! Slepý farizej, vyčisti čašu najprv znútra, aby bola čistá aj zvonka!“

Mt 23, 23-26

 

sestra Alena Barvirčáková CJ

V dnešnom evanjeliu Ježiš vystupuje prísne. On, ktorý odpustil hriešnici smrteľný hriech a zachránil ju pred ukameňovaním, je prísny a súdi. Hovorí jasné „beda“ ľuďom, ktorí dávajú almužnu a plnia si svoju povinnosť desiatku, ale to je všetko. Nehovorí, že je to zlé, ale jasne upozorňuje, že to nestačí. Pomenúva, čo je v zákone dôležitejšie: spravodlivosť, milosrdenstvo a vernosť. Nezabudnime na to, keď sa dostaneme do situácie, v ktorej máme niečo posúdiť, k niečomu sa vyjadriť, niečoho sa držať – zásad, pravidiel či odporúčaní.

 

TIP NA DNES:

Pri večernom stretnutí s Pánom si skúsme uvedomiť okamihy dňa, v ktorých nás Pán pozval byť spravodlivými, milosrdnými a vernými. Poďakujme mu za ne.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00