#ziveslovo 26.1.2022

#ziveslovo 26.1.2022

Pán si vyvolil iných sedemdesiatich dvoch a po dvoch ich poslal pred sebou do každého mesta a na každé miesto, kam sa sám chystal ísť. A povedal im: „Žatva je veľká, ale robotníkov málo. Preto proste Pána žatvy, aby poslal robotníkov na svoju žatvu!

Choďte! Hľa, posielam vás ako baránkov medzi vlkov.

Nenoste mešec ani kapsu, ani obuv a cestou nikoho nepozdravujte!

Keď vojdete do niektorého domu, najprv povedzte: ‚Pokoj tomuto domu!‘ Ak tam bude syn pokoja, váš pokoj na ňom spočinie; ak nie, vráti sa k vám. V tom dome potom ostaňte, jedzte a pite, čo majú, lebo robotník si zaslúži svoju mzdu.

Neprechádzajte z domu do domu!

A keď prídete do niektorého mesta a prijmú vás, jedzte, čo vám predložia, uzdravujte chorých, čo sú v ňom, a povedzte im: ‚Priblížilo sa k vám Božie kráľovstvo.‘“

Lk 10, 1-9

kňaz Dominik Markoš

Pápež František často používa vetu: „Cirkev rastie príťažlivosťou.“ Našou skúsenosťou aj na Slovensku je, že veriacich ľudí ubúda. Čo s tým? Odpoveď sme počuli: „Choď aj ty, choďte aj vy.“ Naozaj? Žeby Pán posielal aj nás? Veď nestíhame, nevieme, aj sa nám niekedy nechce. A on to predsa robí, znovu nás pozýva, aby tým, že sme sa nechali získať za jeho učeníkov, sme boli zároveň aj misionármi. Všetci, čo sme pokrstení. A aby sme verili, že nezáleží na „veľa“ a „málo“ ani na tom, čo chutí a nechutí, ale na pravde, že sa znovu, aj po prečítaní tohto zamyslenia, priblížilo k nám Božie kráľovstvo.


TIP NA DNES:

Ukážem svojou neprieberčivosťou v jedle, že sa do môjho života priblížilo Božie kráľovstvo.

 

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00