#ziveslovo 28.2.2021

#ziveslovo 28.2.2021

Ježiš vzal so sebou Petra, Jakuba a Jána a len ich vyviedol na vysoký vrch do samoty. Tam sa pred nimi premenil. Jeho odev zažiaril a bol taký biely, že by ho nijaký bielič na svete tak nevybielil. A zjavil sa im Eliáš s Mojžišom a rozprávali sa s Ježišom.

Vtedy Peter povedal Ježišovi: „Rabbi, dobre je nám tu. Urobme tri stánky: jeden tebe, jeden Mojžišovi a jeden Eliášovi.“ Lebo nevedel, čo povedať; takí boli preľaknutí. Tu sa utvoril oblak a zahalil ich. A z oblaku zaznel hlas: „Toto je môj milovaný Syn, počúvajte ho.“ A sotva sa rozhliadli, nevideli pri sebe nikoho, iba Ježiša. Keď zostupovali z vrchu, prikázal im, aby o tom, čo videli, nehovorili nikomu, kým Syn človeka nevstane z mŕtvych. Oni si toto slovo zapamätali a jeden druhého sa vypytovali, čo znamená „vstať z mŕtvych“.

Mk 9, 2-10

Viliam Dobiáš, lekár záchranár

Čiastkový cieľ považujeme za vrchol. V živote si dávame úlohy a po ich splnení s uspokojením zaspíme „na vavrínoch“. Namiesto toho, aby sme po krátkom oddychu pokračovali k ďalšiemu a vyššiemu cieľu. Nezáleží však len na cieli, ale aj na jeho hodnote. Ak je cieľom len dožitie sa dôchodku, nie je to málo? Kto sa nesnaží zlepšovať do konca života, mentálne zomiera pred telesnou smrťou. Vstávame z mŕtvych každým predsavzatím, novým horizontom, ku ktorému sa chceme priblížiť.

 

TIP NA DNES:

Keď v športe po prechode cieľom nasledujú ďalšie preteky so snahou zlepšiť umiestnenie, tak musíme mať aj v živote zásobu cieľov, ktoré sa vynoria po zdolaní toho posledného.

 

Pridajte sa k nám a sledujte živé pôstne zamyslenia denne o 21:00: fb.me/e/3tsczHzdg

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00