#ziveslovo 28.5.2022

#ziveslovo 28.5.2022

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Veru, veru, hovorím vám: Ak budete o niečo prosiť Otca v mojom mene, dá vám to. Doteraz ste o nič neprosili v mojom mene. Proste a dostanete, aby vaša radosť bola úplná.

Toto som vám hovoril v obrazoch. No prichádza hodina, keď vám už nebudem hovoriť v obrazoch, ale budem vám o Otcovi hovoriť otvorene. V ten deň budete prosiť v mojom mene. A nevravím vám, že ja budem prosiť Otca za vás. Veď Otec sám vás miluje, lebo vy ste milovali mňa a uverili ste, že som vyšiel od Boha.

Vyšiel som od Otca a prišiel som na svet; a zasa opúšťam svet a idem k Otcovi.“

Jn 16, 23b-28

mama Jana Strežová

To, čo obdivujem na deťoch, je ich schopnosť žasnúť. Je to schopnosť, ktorú sme my dospelí do veľkej miery stratili, a popritom si myslím, že by mala prináležať každému Božiemu synovi a každej Božej dcére. Keď sa rozhliadneme okolo seba, nemôžeme nevidieť, že to, čo robí náš nebeský Otec, je vždy dobré, nádherné a dokonalé. Dnes nám Ježiš v evanjeliu hovorí: „Proste a dostanete, aby vaša radosť bola úplná.“ Niekedy, keď mám ťažký čas, alebo si neviem s niečím rady, mám tendenciu požalovať sa manželovi, priateľkám… Viem však, že ma Pán pozýva, aby som si sadla k jeho nohám, s jednoduchou dôverou mu predkladala svoje žiadosti a verila, že on sa už postará. Mnohokrát ma prekvapuje, o aké detaily môjho života sa zaujíma. Nebeského Otca zvyknem prosiť o požehnanie pre dobrý nákup, šťastnú cestu pre manžela alebo ochranu pre moje deti. To všetko ma učí nedržať si život vo svojich rukách ani v tých najmenších detailoch, ale zveriť ho tomu, kto vie všetko najlepšie, tomu, ktorý ma stvoril, tomu, kto ma miluje, dokonalo pozná a do ktorého rúk sa môžem bezvýhradne zveriť.


TIP NA DNES:

Dnes s dôverou predložím nebeskému Otcovi to, v čo som prestal veriť, že by sa mohlo naplniť, alebo to, o čo som nikdy netrúfal nebeského Otca prosiť.

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00