#ziveslovo 29.11.2020

#ziveslovo 29.11.2020

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Majte sa na pozore, bdejte, lebo neviete, kedy príde ten čas. Je to tak, ako keď človek odcestuje: opustil svoj dom, svojim sluhom odovzdal moc, každému určil prácu a vrátnikovi prikázal bdieť.

Bdejte teda, lebo neviete, kedy príde pán domu: či večer, či o polnoci, či za spevu kohúta alebo ráno. Aby vás nenašiel spať, keď príde nečakane!

A čo hovorím vám, hovorím všetkým: Bdejte!“

Mk 13, 33 – 37

Viliam Dobiáš, lekár záchranár

Máme sa na pozore a bdieme pri odchode z domu, či sme vypli spotrebiče a zamkli vchodové dvere. Dávame pozor, či nás niekto nepredbehol pri pokladni. Bdieme, aby sme nadránom nezaspali hokejové zápasy v Kanade. Menej bdelí sme pri parkovaní naraz na dvoch boxoch cez čiaru. Väčšina už vôbec nedáva pozor na zdravý spôsob života, udržiavanie hmotnosti, dostatok spánku, pravidelný pohyb. Veľmi bdelí buďme pri odchode z domu, neodchádzajme bez rozlúčky, nemusíme sa vrátiť. Najväčší pozor treba dať pri udržiavaní života bez hriechu. Aby sme nedoplatili na nepripravenosť k odchodu z pozemského života. Ako sme na tom s duševnou stránkou bdenia, keď nevieme dávať pozor na viditeľné telo?

 

TIP NA DNES:

Je ľahšie ochrániť dušu alebo telo pred poškodením? Ideálne je starať sa rovnako o jedno aj druhé.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00