#ziveslovo 29.4.2022

#ziveslovo 29.4.2022

V tom čase Ježiš povedal: „Zvelebujem ťa, Otče, Pán neba i zeme, že si tieto veci skryl pred múdrymi a rozumnými a zjavil si ich maličkým. Áno, Otče, tebe sa tak páčilo.

Môj Otec mi odovzdal všetko. A nik nepozná Syna, iba Otec, ani Otca nepozná nik, iba Syn a ten, komu to Syn bude chcieť zjaviť.

Poďte ku mne všetci, ktorí sa namáhate a ste preťažení, a ja vás posilním. Vezmite na seba moje jarmo a učte sa odo mňa, lebo som tichý a pokorný srdcom; a nájdete odpočinok pre svoju dušu.

Moje jarmo je príjemné a moje bremeno ľahké.“

Mt 11, 25-30

kňaz Miroslav Klimant

Tieto Ježišove slová odzneli v zaujímavom kontexte. Všetci to poznáme: neúspech. Autority ho neprijímajú, vyhlasujú za posadnutého. Príbuzní ho chcú odviesť ako pomäteného. Dav hľadá len zázraky, senzácie, ale aj tých sa už nasýtili. Dokonca jeho vlastní učeníci ho znova a znova nechápu… Ako reagujeme, keď sa nám nedarí, keď sa všetko rúca? Ježiš zareagoval modlitbou. Spojil sa s Otcom a pozrel sa na veci z jeho perspektívy. A našiel dôvod na optimizmus, našiel dôvod na chválu a našiel tak dôvod, prečo ísť ďalej. Učme sa od neho a aj z nás, rezignovaných pesimistov, sa môžu stať optimisti.


TIP NA DNES:

Vedome budem hľadať dôvody na optimizmus – v modlitbe.

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00