#ziveslovo 4.11.2021

#ziveslovo 4.11.2021

K Ježišovi sa približovali všetci mýtnici a hriešnici a počúvali ho.

Farizeji a zákonníci šomrali: „Tento prijíma hriešnikov a jedáva s nimi.“

Preto im povedal toto podobenstvo: „Ak má niekto z vás sto oviec a jednu z nich stratí, nenechá tých deväťdesiatdeväť na púšti a nepôjde za tou, čo sa stratila, kým ju nenájde?

A keď ju nájde, vezme ju s radosťou na plecia, a len čo príde domov, zvolá priateľov a susedov a povie im: ‚Radujte sa so mnou, lebo som našiel ovcu, čo sa mi stratila.‘

Hovorím vám: Tak bude aj v nebi väčšia radosť nad jedným hriešnikom, ktorý robí pokánie, ako nad deväťdesiatimi deviatimi spravodlivými, ktorí pokánie nepotrebujú.

Alebo ak má žena desať drachiem a jednu drachmu stratí, nezažne lampu, nevymetie dom a nehľadá starostlivo, kým ju nenájde? A keď ju nájde, zvolá priateľky a susedky a povie: ‚Radujte sa so mnou, lebo som našla drachmu, čo som stratila.‘

Hovorím vám: Takú radosť majú Boží anjeli z jedného hriešnika, ktorý robí pokánie.“

Lk 15, 1-10

P. Michal Zamkovský, CSsR, misionár milosrdenstva

Sedím pri okne a pozerám, ako zo stromu opadáva lístie. Zelený list splnil svoju úlohu, zožltol a padá na zem. „Človek je ako list v jeseni na strome,“ – povedal ktosi.

A predsa má každý človek v Božích očiach veľkú cenu. Aj vtedy, keď si myslí, že pre svoje hriechy je navždy stratený. Nie, Boh nechce smrť hriešnika… a každého hľadá.

Z okna svojej izby vidím tiež vežu farského kostola a na nej kríž. „Jaka wiara, taka ofiara,“ hovoria Poliaci („Aká viera, taká obeta.“ – pozn. redaktora). Pane Bože, aká veľká je tvoja láska a tvoja dôvera ku mne, že si zaplatil takú veľkú cenu, aby si ma našiel a zachránil.


TIP NA DNES:

Ďakujem. Ďakujem, Ježiš! Koľko ťa to stálo, kým si ma to naučil.

 

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00