#ziveslovo 4.5.2022

#ziveslovo 4.5.2022

Ježiš povedal zástupom: „Ja som chlieb života. Kto prichádza ku mne, nikdy nebude hladovať, a kto verí vo mňa, nikdy nebude žízniť.

Ale už som vám povedal: Aj ste ma videli, a neveríte. Všetko, čo mi dáva Otec, príde ku mne. A toho, kto prichádza ku mne, neodoženiem, lebo som nezostúpil z neba, aby som plnil svoju vôľu, ale vôľu toho ktorý ma poslal.

A vôľa toho, ktorý ma poslal, je, aby som nestratil nič z toho, čo mi dal, ale aby som všetko vzkriesil v posledný deň. Lebo vôľa môjho Otca je, aby každý, kto vidí Syna a verí v neho, mal večný život; a ja ho vzkriesim v posledný deň.“

Jn 6, 35-40

Viliam Dobiáš, lekár záchranár

Kto prichádza k Ježišovi, nebude hladovať, kto v neho verí, nebude smädný. Sme deti Otca, ale s pribúdaním rokov a reálnych životných skúseností prichádza váhanie, začíname pochybovať. Naša viera je síce podporená vedomosťami a náukou Cirkvi, stráca však spontánnosť a dôverčivosť, s ktorou veria deti. Pochybovanie je kazom na viere, ktorá by mala byť neochvejná a spontánna. Pochybovať o chlebe života je ako nesprávna životospráva. Zlé stravovacie návyky spôsobujú v organizme škody, ktoré sa prejavia následkami, až keď je na nápravu už neskoro. Naštrbená viera púšťa hrdzu do duše.


TIP NA DNES:

Vyznám vieru vo večný život. Chcem žiť tak, aby som do večnosti vošiel zdravý, čiže s nepoškvrnenou vierou.

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00