Obyčajná matka: Kopy špinavej bielizne a sušiaková móda

Obyčajná matka: Kopy špinavej bielizne a sušiaková móda

Nie je veľa vecí, ktoré dokážu matky nadchnúť tak, ako prázdny kôš na špinavú bielizeň. Už asi len možnosť nerušene sa osprchovať.

Syzifos by bol právom hrdý na všetky matky, ktoré sa snažia, perú, vešajú, skladajú, ukladajú do skríň. (Niektoré, takzvané matky na úrovni, dokonca aj žehlia.) A špinavého oblečenia neubúda…

Ak je náhodou kôš na bielizeň prázdny, neznamená to, že ste všetko oprali. Jednoducho ste iba neprešli celú domácnosť a nepozbierali oblečenie, ktoré leží na zemi, oddychuje na gauči, alebo je schované pod ďalším oblečením.

Lebo oblečenia, teda toho špinavého, nie je nikdy dosť. Iba to čisté zvykne chýbať. Hlavne ponožky. Teda ponožiek je dosť, len sú akosi nekompatibilné. Obyčajnú matku to však nemôže zastaviť. Nosila každú ponožku inú už dávno predtým, ako to začalo byť moderné.

Frustrácia z nikdy nekončiaceho kolobehu bielizne je veľká. Taká veľká, že matky, snažiace sa prežiť, musia vymyslieť nejaký zlepšovák. Potrebujú sa prispôsobiť okolnostiam. Upúšťajú od svojich prvotných plánov. Stávajú sa majsterkami sušiakovej módy.

SUŠIAKOVÁ MÓDA

Už ste o nej počuli? Je to hit matiek a starých mládencov. Ekologická móda, ktorá šetrí čas aj energiu. Spočíva v nabúraní kolobehu  pranie – sušenie – skladanie – odkladanie do skrine – nosenie… Ruku na srdce, akú najvyššiu nadmorskú výšku dosiahla vaša kopa opratej bielizne čakajúcej na poskladanie a odloženie do skrine? So sušiakovou módou sa tomu môžete vyhnúť.

Jej základom je skrátený cyklus: pranie – sušenie – nosenie… Oblečenie beriete priamo zo sušiaka, nemusíte skladať ani odkladať. Táto metóda je životný štýl. Vyznačuje sa nižšou variabilitou, ale zachováva si vysokú funkčnosť.

Raz za čas nestihnete oprať a na sušiaku nenájdete žiadne oblečenie vašej veľkosti. Vtedy sa nervózne poobzeráte po byte. Nájdete svoju vlastnú skriňu. Otvoríte ju a nebudete vedieť, čo si vybrať…

Sušiaková móda má však aj svoje úskalia. Keď si po prebdenej noci s napoly zavretými očami zo sušiaka zoberiete namiesto šiat návliečku na detskú perinku, tak to nie je práve ideálne. Ale aj takáto situácia sa dá využiť – na zhodnotenie svojho stavu. Čím dlhšie vám bude trvať, kým zistíte, že tie „šaty“ nemajú žiadny otvor na hlavu, tým akútnejšie potrebujete kávu. Alebo čokoládu. Alebo kávu s čokoládou.

Tip obyčajnej matky

Máš pocit, že svet okolo teba stratil farby? Choď sa pozrieť do koša na špinavú bielizeň a opäť sa ti bude zdať farebný… Možno až príliš…

P.S: Toto mal byť text o kopách špinavého „prádla“. Lebo prádlo je pekné slovo. Kto už dnes skladá bielizeň? Obyčajná matka určite nie!

Webmagazín+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00